Гюров и Искров на финал в Барселона

29.07.2016 0 1553

Двама пазарджиклии се класираха за финалите на Европейското първенство по модерен петобой за 18-годишни, което се провежда в испанския град Барселона. Йордан Гюров от Спортен клуб “Шампион“ се класира директно за финала, а по точки напред продължава и Светозар Искров от Спортен клуб “Хебър“. Състезанието включва дисциплините - плуване на 200 метра свободен стил, фехтовка и комбинирана дисциплина 4 по 800 м бягане с 4 стрелби. Стартът на момчетата включва 2 потока с 26 и 27 състезатели, общо 53. Повечето от тези участници са с богат опит и имат зад гърба си над 10-12 старта с полуфинали и финали. Състезателят на СК "Шампион" Йордан Гюров с лични постижения в плуването и комбайна, и с прилична фехтовка се класира на 12 място в групата си и отива директно на финал. Светозар Искров също се класира - по точки. Двете момчета за първи път участват на такъв форум и нямат почти никакъв опит в това как да разпределят силите си и да се съхранят за финала, коментираха треньорите им Анна Георгиева и Стефан Герджиков. На този етап от подготовката е несъмнен успех влизането на финал. Утре е финалът на състезанието. 16-годишната Кристина Данаилова от спортен клуб по модерен петобой „Хебър“, която е сред най-малките участници не успя да се класира за финалите при девойките. Тя обаче също успя да подобри личните си постижения до момента.