„Хебър“ спечели областното дерби срещу „Чепинец“ с 3:0

26.09.2016 0 524

Отборът на „Хебър“ спечели областното дерби срещу „Чепинец“/Велинград/ с победа с 3:0. Срещата от осмия кръг на Югозападната трета лига се игра на стадион „Георги Бенковски“ в Пазарджик. Домакините от „Хебър“ изиграха най-слабия си мач до момента. Хебърци буквално измъчиха своите привърженици и спечелените три точки са единственото положително нещо от срещата им с последния в класирането „Чепинец“/Велинград/. През първото полувреме велинградчани пропуснаха три чисти голови положения. След като не можаха да поведат в резултата обаче гостите си отбелязаха автогол. При разбъркване в 28-та минута защитникът на „Чепинец” Мариян Пърчев успя да вкара топката точно в средата на собствената си врата. Така отборът на „Хебър“ успя да поведе в резултата с 1:0. До почивката пазарджиклии създадоха само две възможности за отбелязване на гол – първо удар на Кристиян Джамов срещна левия стълб на вратата на гостите, а в другия случай вратарят Васил Игнатов се намеси добре при удар на Никола Димитров. Второто полувреме започна с две промени в състава на „Хебър“. В игра влязоха Иван Андреев и Александър Димитров, които се опитаха да оживят играта на домакините. Именно Андреев успя да отбележи втория гол за своя отбор в 73-минута на мача. В 85-тата минута класическото 3:0 офирми Здравко Лазаров, който се разписа от малък ъгъл. През второто полувреме гостите отпаднаха физически и имаха само една голова ситуация от фаул, но топката премина на сантиметри над гредата на „Хебър”. Така след тази среща пазарджиклии заемат осма позиция в класирането, а велинградчани продължават да са последни, без нито една спечелена точка.