Отличен мач за волейболситите на „Хебър“ срещу тима на „Левски“

26.09.2016 0 409

Волейболистите на „Хебър“ записаха невероятен успех срещу силния отбор на „Левски Боол“ с 3-2 гейма. Момчетата на Атанас Петров предложиха добра игра на публиката в спортна зала „Васил Левски”. Силният тим на „Левски“ не успя да спре момчетата на „Хебър“. Пазарджишкият волейболен отбор победи съперниците си с 3-2 гейма. В отделните части „Хебър“ се наложи след 25:21; 18:25; 18:25; 28:26 и 15:5. Малко преди мача старши треньорът Атанас Петров заяви, че е подготвил добре момчетата. Мачът започна с леки притеснения от страна на нашия отбор, но хебърци успяха да влязат в ритъм и показаха отлична отборна игра. Последваха два гейма, в които „Левски“ успя да обърне резултата в своя полза след 25-18 и 25-18. Четвъртият гейм, освен че беше най-напрегнат, беше и най-драматичен. Волейболистите на „Хебър“ успяха да издържат на натиска на „Левски“ и след 28:26 последва тайбрек. Тогава пазарджиклии се наложиха с убедителното 15:5 и така спечелиха контролата с 3-2 гейма. Радвам се, че в Пазарджик отново се възраждат волейболните традиции, каза бившият капитан на националния ни отбор по волейбол Владо Николов, който е президент и треньор на „Левски“. Утре хебърци ще изиграят поредната контролна среща от предсезонната си подготовка. Отборът гостува на ЦСКА София в зала "Васил Симов", а двубоят е от 18:00 часа.