Ученици мериха сили в лекоатлетически крос "Златна есен"

21.10.2016 0 453

Над 250 ученици се включиха в лекоатлетическия крос “Златна есен“. Състезанието по традиция се проведе на парк-остров “Свобода“. В кроса се състезаваха ученици от 5 до 12 клас. Всяко училище имаше право да участва с един отбор във всяка възрастова група. При момчетата от 5-6 клас в бягането на 800 м първенец стана отборът на ОУ „Климент Охридски”. В индивидуалната надпредвара при момчетата първи е възпитаникът на същото училище Мариян Палев. В тази възрастова група при момичетата, но на дистанция от 600 метра победител е тимът на ОУ ” Проф. Иван Батаклиев”. В индивидуалното класиране първа се нареди Антоанета Папазова от училище „Петър Берон“. Успех при 7-8 клас завоюва отборът на МГ „К.Величков“, който е първи при момчетата. Индивидуално първо място спечели Благовест Биджев от математическата. В надпреварата при момичетата победител отнова стана тимът на Математическата гимназия. А първо място завоюва Тереза Лулчева от училище “Климент Охридски“. Три състезателки на Езикова гимназия “Бертолт Брехт“ финишираха най-бързо в състезанието на 800 метра при 9-10 клас. Първо място зае Камелия Николова, а училището й грабна първото място в отборното класиране. При момчетата първи е Пламен Димитров от гимназията по механоелектротехника. Училището спечели и отборната надпредвара. Учениците от механото се оказаха най-бързи и при 11-12 клас, където също отборно са първи. В индивидуалното класиране на първо място се нареди Александър Соколов от Езиковата гимназия, а при девойките съученичката му Паулина Стоянова. В отборното класиране състезателките на Езиковата гимназия също заеха първото място. Победителите бяха наградени с купи, медали, грамоти и предметни награди. Проявата се финансира от Община Пазарджик.