Свобода (Пещера) победи Балкан (Ботевград) с 3:2

10.11.2016 0 813

Отборът на Свобода (Пещера) постигна трудна домакинска победа с 3:2 над гостите от Балкан (Ботевград) в мач от 15-тия кръг на трета Югозападна футболна лига. Срещата започна вихрено за домакините, които до почивката вече имаха преднина от 3 гола. Точни за пещерци бяха Димитър Стоянов, Младен Манов и Атанас Велев. След почивката обаче, те отпаднаха физически и трудно удържаха успеха си. Гостите от Ботевград се възползваха от спадналия тонус на домакините и успяха да реализират два гола в своя актив. До края на мача се опитваха със всички сили поне да изравнят резултата, но така и не стигнаха до трети гол. Така Свобода взе третата си победа от началото на сезона и вече е само на точка от 16-тия Вихрен (Сандански). Треньорът на Балкан Ботевград Иван Редовски бе наказан да не води срещата на своя отбор и наблюдаваше мача от страничната скамейка, но това не му попречи оттам да дава указания на играчите. Въпреки инфарктното второ полувреме за пещерци да успеят да запазят преднината си в резултата, след края на мача старши-треньорът на Свобода Спас Спасов сподели че е  доволен от спечелената победа. Той обяви, че Свобода ще гони победи в последните си два мача до края на полусезона. "Срещу Чепинец ще бъде престъпление, ако не победим. В Кюстендил ще се хвърлим за пълен успех. Ще направим сериозна подготовка и ще се подкрепим с нови попълнения", сподели очакванията си наставникът на пещерци. Увереността му за бъдещето на отбора бе подкрепена и от кмета на общината Николай Зайчев, който също бе на стадиона и изгледа мача, а след това в съблекалните поздрави футболистите на Свобода за постигнатия успех и ги увери че общината ще направи всичко по силите си, за да ги подкрепя.