ВК „Хебър“ надигра „Ботев“ - Луковит с 3:1

30.01.2017 0 525

Осма поредна победа записа волейболният тим на „Хебър“. При първото си домакинство пазарджиклии надиграха с 3:1 гейма отбора на „Ботев“ – „Луковит“. Оспорваният мач бе излъчен на живо в ефира на Телекабел ТВ.

Победата над „Ботев“ Луковит осигури цели 10 точки преднина на „Хебър“ пред следващите в класирането на националната волейболна лига. Пазарджиклии стартираха срещата неубедително, затова и завършиха първия гейм при резултат 25:21. Изненада бе вторият, който стартира с резултат за домакините, но подценяване на гостите доведе до загубата 23:25.

Волейболистите също признаха, че играта им е била под възможностите на клуба.

Съвсем различна игра показаха домакините в третата част, като геймът приключи при 25:12 за 20 минути. Изключително оспорвана бе играта и в четвъртата част, като по-добри бяха хебърци, затворили гейма при резултат 25:20. Старши треньорът на гостите от Луковит също призна по-добрата игра на „Хебър“.

Атанас Петров подчерта, че преди всичко е важна победата. „В мача с Луковит направихме някои неща, които в предишните срещи не се видяха. Показахме повече силова игра и определено рискувахме с маниера на изпълнение на началния удар, но така ще бъде и в бъдеще, за да усъвършенстваме този важен компонент от играта“, категоричен бе Петров.

Утре от 18 часа е гостуването на „Хебър“ в Севлиево. Там пазарджиклии се изправят срещу отбора на „Раковски“. От ръководството на "Хебър" са категорични, че отборът няма право на грешка и са оптимисти за развитието на утрешната среща.