При равностойна игра ВК „Хебър“ загуби от „Нефтохимик 2010“ с 0:3 гейма

22.02.2017 0 352

Волейболният тим на "Хебър" загуби с 3:0 гейма домакинството си срещу носителят на купата за България за 2016 година „Нефтохимик“. Момчетата на Атанас Петров показаха качествена игра, много добри сервизи и максимално затрудниха класния отбор от Бургас.

Близо 90 минути, повече от 1200 човека в зала „Васил Левски“ и зрителите на Телекабел ТВ се насладиха на качествен волейбол. Момчетата на „Хебър“ играха достойно срещу най-добрия волейболен клуб в страната – „Нефтохимик“. Но класата си каза своята дума.

В стартовата шестица Атанас Петров заложи на Ивайло Иванов, Костадин Бишуров, Петър Бъчваров, Васил Атанасов, Евгени Григоров и Станислав Петков. Първият гейм започна доста трудно за домакините. Пазарджиклии не успяха да спрат атаките на Жани Желязков, който постигна няколко последователни точки. Началото на втория гейм породи надежда в публиката, че резултатът може и да се промени.

Хебърци се бориха за всяка точка и дори за кратко водеха. Отлична игра показа Костадин Бишуров. До 23:23 двата отбора играеха „точка за точка“, като по- опитните успяха да спечелят гейма с 26:24.

Третият гейм също стартира добре за пазарджиклии, но за по-малко от 30 минути завърши при 25:22 за "Нефтохимик".

Ст. треньорът на "Нефтохимик" Петър Дечев не скри, че играта на "Хебър" е била добра и е успяла да затрудни бургазлии.

Тази събота е последната домакинска среща на "Хебър". Момчета на Атанас Петров излизат срещу тима на Ботев – Ихтиман.

Феновете на волейбола ще могат да се насладят и на този мач на живо в ефира на Телекабел ТВ.