Футболните ветерани на Левски надиграха Хебър с 4:1

05.04.2017 0 626

Ветераните от "Левски" (София) победиха тимът на "Хебър" с 4:1 и така се класираха за следващия етап от Държавното първенство по футбол. Мачът се изигра на стадиона в село Паталеница.

Стадион „Васил Левски“ в село Паталеница събра десетки зрители, дошли да гледат оспорваната битка между ветераните на "Левски" (София) и "Хебър". За отбора на сините на терена излязоха футболните звезди от близкото минало Даниел Боримиров, Христо Йовов, Димитър Телкийски и Станислав Ангелов.

Още през първото полувреме столичания успяха да отбележат гол във вратата на домакините след точно попадение на Телкийски. Хебърци вкараха единствения си гол в началото на второто полувреме, след точно изпълнена дузпа. Попадението успя да реализира Анастас Петров. Дузпа, отсъдена за "Левски" пък успя да изкара извън нерви играчите на "Хебър".

Даниел Боримиров обаче не бе точен от бялата точка. Малко по-късно Христо Йовов вкара за 2:1 след много добро изпълнение на пряк свободен удар. В последните минути на мача, хебърци получиха два нови гола, реализирани от Станислав Ангелов.

Така срещата завърши с резултат 4:1 за ветераните от "Левски" (София), които се класираха за следващия етап на Държавното първенство по футбол.