„Хебър“ разгроми със 7:1 „Велбъжд“ /Кюстендил/

06.04.2017 0 773

Убедителна победа със 7:1 записа отборът на „Хебър“. Момчетата на Танчо Калпаков надиграха категорично футболистите на „Велбъжд“ /Кюстендил/ в среща от междинния 24-ти кръг на Югозападната трета лига. Братята Стефан Лачов и Ангел Лачов се отличиха с по две попадения. По един гол за отбора на „Хебър“ добавиха Красимир Здравков, Иван Иванов и Цветелин Тонев.

Мачът между отборите на „Хебър“ и „Велбъжд“ /Кюстендил/ се игра на стадиона в село Сарая. Още в петата минута домакините поведоха в резултата след гол на Ангел Лачов. Отново той удвои преднината за хебърци в 13-тата минута на срещата.

Пет минути по-късно отборът на „Велбъжд“ намали резултата до 2:1. В 25-тата минута Красимир Здравков вкара третото попадение за отбора на „Хебър“. Осем минути по-късно Иван Иванов отбеляза четвъртия гол за пазарджиклии. При резултат 4:1 приключи първото полувреме на срещата,а през второто хебърци поразиха още три пъти вратата на гостите. В 53-тата минута Стефан Лачов също се записа сред голмайсторите на „Хебър“. Две минути по-късно гол отбеляза и Цветелин Тонев.

Последното попадение вкара отново Стефан Лачов в 73-тата минута на мача.Така срещата завърши при резултата 7:1 за „Хебър“.

След този мач пазарджиклии вече са седми във временното класиране на Югозападната трета лига, а съперниците им от „Велбъжд“ заемат незавидното 16-то място.