„Хебър“ записа класическа победа с 3:0 срещу „Марек

02.05.2017 0 423

Срещата на стадион “Георги Бенковски“ между отборите на „Хебър“ и „Марек“ започна с надмощие на пазарджиклии. Още в петата миинута Димитър Стоянов пропусна да открие резултата.

Хебърци отбелязаха първото си попадение едва в 43-тата минута на мача чрез Константин Атанасов. През  второто полувреме гостите от Дупница пропуснаха няколко  добри възможности за изравняване. Късметът обаче  беше на страната на „Хебър“ в последните 15-минути на срещата, когато пазарджиклии стигнаха до нови два гола. В 80-тата минута  Георги Георгиев се пребори за една спорна топка и проби отдясно, след което намери непокрития Стефан Лачов, който беше точен за 2:0 за „Хебър“. В 82-та минута съдията отсъди  дузпа в полза на  „Марек“, но вратарят  Димитър Георгиев успя да избие, а пет минути по-късно Цветан Павлов със силен удар от 10-тина метра направи резултата класически – 3:0 за хебърци.

След този успех пазарджиклии запазиха шестото място в класирането на Югозападната трета лига с актив от 46 точки, а „Марек“ е осми с 42 точки.