Футболистите на "Хебър" (набор 1980) победиха с 5:3 "Хебър 1918"

12.06.2017 0 761

Футболистите на „Хебър“ се срещнаха в демонстративен мач с играчите на пазарджишкия тим от набор 1980-та, които преди 20 години като юноши спечели бронзовите медали в републиканския шампионат. Мачът завърши при резултат 5:3 за формацията на братя Миневи и Александър Тунчев. Срещата се изигра на стадион „Георги Бенковски“ в Пазарджик.

При изключително топло време се игра демонстративната среща между двете формации на хебърци. Резултатът откри Цветелин Тонев в шестата минута на мача. Така настоящият отбор на „Хебър“ поведе с 1:0. Пет минути по-късно, резултатът беше изравнен от Димитър Иванов. Ангел Лачов изведе Хебър 1918 отново напред, но в края на първото полувреме равенството беше пак възстановено за 2:2 от Красимир Иванчев. Второто полувреме започна с гол от пряк свободен удар на Красимир Здравков, малко по-късно обаче от дузпа „ветераните” достигнаха до 3:3 след точно изпълнение на Георги Василев. До края на мача футболистите на ''Хебър'' 1980 отбелязаха още два гола. Най-напред се разписа Борислав Димитров, а след него крайното 5:3 оформи Николай Харизанов.

Поводът за шоу-срещата е 20 години от завършването на формацията, дала трима български национали - Веселин Минев, Йордан Минев и Александър Тунчев. Отборът на ветераните беше воден от треньора, с който те печелят бронзовите медали в републиканския шампионат при юношите Начко Василев. Заради контузия срещата пропусна Веселин Минев. Той обаче също беше на стадиона със своите съотборници. Бившият вече футболист на „Лудогорец“ Йордан Минев отказа да коментира причината за напускането на отбора и завръщането си в „Ботев“, но се раздаде на терена в Пазарджик.

Вратарят Славчо Тошев, който също участва в срещата предложи сегашното ръководство на „Хебър“ да се обърне към бившите играчи, които да помогнат на отбора.