Поредни отличия за състезателите от СК''Шампион''

13.07.2017 0 390

5 държавни отличия и 11 медала завоюваха състезателите на СК ''Шампион'' от провелото се Държавното първенство по триатлон в Русе. Заедно с него се проведе и Балканско първенство. Участие взеха 25 състезатели, които въпреки високите летни горещини се представиха отлично в последното за сезона състезание по триатлон.

Държавен шампион в група до 19 години стана Велизар Велизаров, който се класира най-добре в Балканското първенство - 7 място от 38 състезатели. Със злато се окичиха и Михаела Зонова, Любомир Германов, Георги Илиев и Ивайла Цветкова. Сребърни медали завоюваха Никол Бечева, Виктория Стойнова, Томас Григоров и Александър Тодоров. Бронзови медали спечелиха Димитър Сотиров и Дара Маслева.

Доволни и горди сме от това, което показаха нашите състезатели, сподели треньорът на клуба Валентин Георгиев.

Следващото участие на състезателите от клуба ще бъде на Държавно първенство по плуване, от което също се надяват да се завърнат с медали.