„Хебър“ победи „Чавдар“ след изпълнение на дузпи

07.09.2017 0 213

Пореден драматичен успех за Хебър в мач за Купата на България. Момчетата на Танчо Калпаков успяха да победят отбора на Чавдар (Етрополе). Срещата приключи при резултат 6:5 след изпълнение на дузпи при 1:1 в редовното време.

Отборът на „Хебър“ започна вяло играта си през първата част на мача. С няколко неточни удара към вратата на гостите от Чавдар, хебърци не успяха да стигнат до попадение в първото полувреме.

10 минути преди края му, в 35-та минута гостите поведоха с 0:1., след като Ивайло Величков влезе в наказателното поле и успя да вкара топката във вратата на пазарджишкия бранител Петър Дебърлиев.

През втората част играта продължи в същия дух. В 52-та минута Константин Атанасов имаше мал шанс да уцели лявата греда на гостите от Чавдар. Последваха още няколко добри голови положения за пазарджиклии, но до точно попадение така и не се стигна.

И така до 67-мата минута, когато Цветелин Тонев беше повален в наказателното поле близо до вратата на Чавдар.

Съдията отсъди 11-метровия удар. С гол от дузпа Стефан Лачов изравни резултата за 1:1 и върна надеждите на „Хебър”.

След изравняването на резултата, играта на терена се оживи. В 73-та минута при фаул за Чавдар напречната греда спаси домакините от втори гол. В същото време в 81-та минута Георги Чакъров имаше шанса да приключи мача, но пропусна. И така равенството на двата тима доведе до изпълнението на дузпи.

При тях Стефан Лачов започна с точен удар за Хебър, а изпълнителят на Чавдар пропусна. Цветелин Тонев, Константин Атанасов и Теодор Стефанов също бяха точни и доведоха резултата до 5:4. Гостите също вкараха топката във вратата на Дебърлиев.

Георги Иванов можеше да реши мача, но пропусна, а след това гостите изравниха за 5:5.

Цветан Павлов вкара първата допълнителна дузпа за Хебър, но веднага след него Петър Дебърлиев спаси удара на вратаря на чавдарци Христо Матев.

Така при резултат 6:5 след дузпите пазарджиклии спечелиха мача.

Следващата сряда Хебър ще се изправи срещу Вихрен (Сандански) в зонален финал в турнира за купата на България.