Трудна победа за ''Хебър'' срещу ''Пирин''(Разлог)

11.09.2017 0 235

Победа с 1:0 записа отборът на „Хебър“ срещу „Пирин“/Разлог/ в среща от петия кръг на Югозападната трета лига. Единственият гол в мача отбеляза Георги Чакъров в 56-тата минута.

Срещата на стадион „Георги Бенковски“ започна с домакински натиск на „Хебър“. Пазарджииклии можеха да поведат в резултата още във втората минута на мача, но Цветелин Тонев не успя да вкара във вратата на „Пирин“ отсъдената от съдията Георги Андреев дузпа. В 11-та минута Георги Чакъров излезе в добра позиция и стреля, но вратарят на гостите отново спаси. 6 минути по-късно футболист на „Пирин“ спря пътя на топката към мрежата им като я изчисти с глава. В края на първото полувреме и гредата помогна на футболистите от Разлог, за да се запази нулевото равенство. Единственият гол в мача отбеляза Георги Чакъров в 56-тата минута.Това беше и първото му попадение за отбора на „Хебър“. Малко по-късно Чакъров можеше да отбележи втори гол във вратата на „Пирин“, но ударът му от движение срещна напречната греда на вратата.

В средата на второто полувреме гостите останаха с човек по-малко заради изгонването на Георги Григоров. 20 минути преди края реферът Георги Андреев подмина втора дузпа за Хебър, а малко след това не отсъди такава и за „Пирин“. В края на мача влезлият като резерва Красимир Здравков отправи удар отблизо към вратата на гостите, но вратарят на „Пирин“ спаси. Пропуски през втората част за хебърци направиха и Ангел Лачов и Теодор Стефанов. Така момчетата на Танчо Калпаков записаха трудна победа с 1:0. Съдията на срещата Георги Андреев показа 11 жълти и 1 червен картон на гостите от Разлог, срещу 1 жълт картон за домакините.

След този мач отборът на „Хебър“ се нареди на четвърто място във временното класиране на Югозападната трета лига с актив от 12 точки. В следващия кръг хебърци ще гостуват на „Германея“ в Сапарева баня.