ВК "Хебър" стартира с победа участието си в Суперлигата

09.10.2017 0 93

С убедителна победа започна участието си в Суперлигата волейболният отбор на „Хебър“. В среща от първия кръг на първенството хебърци се наложиха като гости с 3:0 гейма над „Миньор“ в Перник.

Първият гейм между отборите на „Миньор“ и „Хебър“ започна точка за точка и продължи така почти до второто техническо прекъсване, когато пазарджиклии успяха да поведат с 2 точки, 16:14. До края на първата част момчетата на Атанас Петров увеличиха разликата и взеха гейма с 25:19.

Вторият гейм се оказа по-оспорван, но пазарджиклии отново успяха да се наложат след 25:22.

Третият гейм се оказа най-труден и продължителен. Отборът на „Миньор“ имаше лек превес в резултата до 21:20 в тяхна полза, но след това пазарджишкият тим успя да победи с 25:23. Така след час и 20 минути игра отборът на „Хебър“ успя да спечели мача с 3:0 и да запише първа победа на старта на участието си в Суперлигата.

Най-резултатен за пазарджиклии бе Минчо Минчев с 19 точки, 14 добави Александар Ляфтов.

За перничани Иван Дамянов завърши с 13 точки.