ФК „Хебър“ победи „Свобода“ (Пещера) с 2:0

09.10.2017 0 214

Отборът на „Хебър“ спечели областното дерби срещу „Свобода“ (Пещера) в среща от 10-тия кръг на Югозападната трета лига. Момчетата на Танчо Калпаков победиха пещерския тим с 2:0 след точни попадения на Ангел Лачов и Димитър Мичков.

Очаквано ФК „Хебър“ постигна осмата си победа за сезона. Пазарджиклии се наложиха като гости на „Свобода“ (Пещера). През първата част от срещата гостите създадоха няколко отлични ситуации, но реализираха само едно точно попадение, дело на Ангел Лачов. През второто полувреме инициативата беше за домакините, но хебърци успяха да отбележат втори гол. Негов автор в 60-тата минута на мача стана защитникът Димитър Мичков. Така двубоят завърши 2:0 в полза на гостите от Пазарджик. Старши треньорът на „Хебър“ Танчо Калпаков изрази задоволството си от спечелените три точки. Мачът в Пещера пропусна нападателят на хебърци Георги Георгиев, който има разтегнати кръстни връзки на коляното. По здравословни причини от терена отсъства и Константин Атанасов.

Наставникът на „Свобода“ Георги Мечечиев определи „Хебър“ като по-класния отбор на терена. Към тима на „Свобода“ вече се присъединиха двама сенегалски футболисти, както и централен бранител от Пловдив. Ако финансовите въпроси пред отбора бъдат уредени, след зимната пауза в състава на пещерци ще има още промени, категоричен е Мечечиев.