Държавно първенство по ролкови ски се проведе във Велинград

10.10.2017 0 102

Велинград бе домакин на Държавно лятно първенство по ролкови ски за „Купа Велинград“. В него взеха участие 9 спортни клуба от страната. В силната конкуренция велинградските състезатели Лидия Нанова и Даниел Бошнаков спечелиха бронзови отличия.

Проливният дъжд и лошите метеорологични условия не уплашиха състезателите, а напротив. Скиорите проявиха истински спортен дух и направиха силно състезание. На дистанция от 5 км при мъжете в първата тройка се наредиха Йордан Чучуганов от “Александър Логистик”, Николай Виячев от НСА и Мартин Пенчев от отбора на “Узана 2007”, четвъртото място остана за възпитаника на “Атлас” и състезател на НСА -Любомир Папарков. Сред 11-те участници в тази възрастова група бе и параолимпиецът Светлозар Георгиев. При жените на същата дистанция първа стана Нанси Окоро от “Александър Логистик”. След нея се нареди Антония Григорова, а трета се класира Христина Митева от “Рилски скиор”. При юношите ст. възраст златен медал спечели Валентин Саралиев от “Узана 2007”. При девойки ст. възраст победи Ванеса Емилова от “Паничище”, а на четвърта и пета позиция се класираха Лидия Нанова и Александра Влахова от велинградския СК “Атлас”. При юношите младша възраст на 2.5 км първо място зае Александър Огнянов от “Рилски скиор”. Сребърен медал завоюва Даниел Бошнаков от СК “Атлас”. При момичета ст. възраст, сребро за СК „Атлас” спечели и Екатерина Андреева, която отстъпи единствено на Никол Ковачева от “Тритон Екстрийм”. В тази възрастова група на пето и шесто място се наредиха Надя Костова и Симона Велкова от “Атлас”. При момчетата в ст. възраст победи Марио Матиканов от “Рилски скиор”, а в мл. възраст Дани Чолаков от същия клуб. Златния медал при момичета мл. възраст спечели Елена Христева от “Трито Екстрийм”.

Най-добрите състезатели получиха наградите си от състезанието от зам.-кмета Светла Томова, която поздрави участниците и благодари на треньорите за положените усилия. Основният спонсор на СК „Атлас“ осигури и финансови награди за класираните на първите места в различните дисциплини.