21 медала за СК "Диляна" от турнира за купата "Диляна"

14.11.2017 0 675

9 златни, 7 сребърни и 5 бронзови медала спечелиха гимнастичките на спортен клуб „Диляна“ от Международният турнир за Купа „Диляна”, който се проведе в спортна зала „Васил Левски“ в Пазарджик. Събитието се организира за осма поредна година, а в него участваха 18 клуба от страната и два от чужбина.

Повече от успешно беше представянето на гимнастичките от СК „Диляна“ на Международния турнир за купа „Диляна“, който се проведе в Пазарджик.

Абсолютни победителки в своите възрасти са Вяра Спасова, която се състезаваше при жени катетория Б. Тя завоюва 2 златни и 1 сребърен медал. При децата Пламена Савова спечели 2 златни и 1 бронзов медал.

езапелационна при децата, родени 2009-та година беше Цветейоана Пейчева. Малката шампионка спечели 3 златни медала. Гимнастичката Гергана Костадинова при децата, родени 2008 година стана вицешампионка.

Носителка на Купа “Диляна” стана националната състезателка Антонина Итова от “Левски-Плюс”. Освен медалите, по време на турнира бяха раздадени и много призове. За най-технична състезателка беше избрана Анунциана Орландо от клуб “Еволюционе Данца” - Италия.

Най-артистичната гимнастичка беше Магдалена Генчева от клуб “Берое” Стара Загора.

Мис турнир грабна очарователната италианка Марилена Каязо от клуб “Еволюционе Данца”. Осмият международен турнир по художествена гимнастика за купа "Диляна" е поредното доказателство за високото ниво на гимнастиката в Пазарджик.

Организацията беше отлична, а всички участници си тръгнаха с невероятния емоции и незабравими спомени. Пазарджишката публика беше очарована от грациите, които бяха дошли от страната и чужбина.